چاپ
ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس در نیروگاه قم برگزار گردید

به مناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس، مراسم گرامیداشت این ایام با حضور مدیران و کارکنان نیروگاه در محل نمازخانه نیروگاه سیکل ترکیبی قم برگزار گردید.

در این مراسم سرهنگ ساجدی از اساتید دانشگاه، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی طی سخنانی گفت: مقام معظم رهبری جمله ای کهربار دارند که تعبیر بسیار دقیقی از دفاع مقدس می باشد که آن جمله این است: «دفاع مقدس گنجینه عظیمی است که ملت ایران می تواند مدتها از این گنجینه استفاده کند».

وی در ادامه گفت: چرا ما سالگرد شروع جنگ را گرامی می داریم، چرا کشورهای دیگر معمولاً پایان جنگ ها یا سالروز پیروزی ها را گرامی می دارند؛ چون آغاز جنگ ها معمولاً به علت تلفات و خسارتهایی که به بار می آورد در ذهن مردم وضعیتی را به وجود می آورد که یادآوری آن جذاب نیست.

علت این است که دفاع مقدس ما یک نقطه عطف در تاریخ انقلاب است چون در 31 شهریورماه سال 1359 وقتی رژیم بعث عراق علیه ما یک حجمه را شروع کرد، تنها صدام  نبود که در مقابل کشور ما ایستادگی کرد و جنگ را تحمیل کرد بلکه حمایتهای گسترده ای را از ابرقدرتهای دنیا دریافت می کرد و به همین دلیل است که این ایام را گرامی می داریم.

شروع جنگ تحمیلی یک گفتمان را در جهان حاکم کرد که آن گفتمان؛ مقاومت اسلامی بوده که برگرفته از فرهنگ عاشورا بود که این فرهنگ عاشورا نفی ظلم پذیری و مبارزه با ظلم و ستم در سرلوحه کار ملت غیور و قهرمان کشور ما قرار داشت که باعث شد این حماسه بزرگ در دفاع مقدس آفریده شود و این فرهنگ و گفتمان در دنیا عالم گیر شده است.

امروزه ملاحظه می کنید آمریکا در منطقه کاری از پیش نمی برد و این به دلیل فرهنگ عاشورایی هست که به آن می بالیم.

سرهنگ ساجدی در پایان با اشاره به اینکه دفاع کماکان باقی است گفت: با ورود انقلاب اسلامی ایران به عرصه های فناوری های جدید و انرژی  هسته ای، که زمانی در انحصار چند کشور بود توانستیم به پیشرفت های بسیار خوب و ارزشمندی دست پیدا کنیم و در آینده شاهد شکل گیری ایران قوی خواهیم بود.

٠٩:١٤ - چهارشنبه ٧ مهر ١٤٠٠ / کد خبر: ٧٢٦ / تعداد بازدید: 352
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: