چاپ
ارسال به دوست
به منظور ارتقاء توان عملياتي كاركنان

مانور دفاعي و پيشگيرانه از حملات تروريستي و خرابكارانه در نيروگاه قم برگزار گرديد

با توجه به اهميت توليد انرژي الكتريكي مطمئن و پايدار براي مصارف خانگي و صنعتي و وجود تهديدات خارجي مبني بر خرابكاري در برخي از صنايع استراتژيك از جمله نيروگاه‌هاي برق و به منظور انجام اقدامات کنترلی در مقابل اين تهدیدات و بلایای طبیعی از جمله زلزله، سيل و رعد و برق؛ مانور مشترک كاركنان نيروگاه سيكل تركيبي قم با واحد اطلاعات عملیات سپاه امام علی (علیه‌السلام) استان قم، جهت واکنش اضطراری در شرایط نامناسب و واقعی در ضلع جنوبی نیروگاه قم برگزار گرديد.

در اين مانور كه بيش از 100 نفر از سپاه امام علي(عليه‌السلام) و حدود 30 نفر از كاركنان نيروگاه قم حضور داشتند، مانور و شبيه‌سازي حمله سايبري و خرابكارانه در بخش توليد از طريق حك سيستم كنترل توليد، حمله به شير‌هاي كنترلي سوخت گاز و انفجار در ايستگاه گاز و مخازن سوخت اجرا گرديد.

همچنين مانور پدافند غيرعامل و اطفاء حريق نيز به منظور ارتقاءتوان عملياتي نيروهای مهندسی، تعمیرات، ایمنی، حراست، بهداشت و بسیج نیروگاه قم برگزار گرديد.

هدف از برگزاري اين مانور، آشنايي باآخرين روش‌هاي مديريت و فرماندهي پدافند غیرعامل و حريق به هنگام وقوع همزمان آن در نيروگاه و بهره جستن از تمامي امكانات و تجهيزات موجود و همچنين ارزيابي توان و دانش تخصصي مدیران و پرسنل عملياتي ايستگاه آتش‌نشاني نيروگاه سيكل تركيبي قم در امر اطفاء حريق در زمان وقوع حوادث مي‌باشد.

 

١١:٣٠ - سه شنبه ٤ مرداد ١٤٠١ / کد خبر: ٧٦٨ / تعداد بازدید: 312
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: