چاپ
ارسال به دوست

ذوالنور: فرهنگ و تفکر بسيجي به هر کس تزريق شود کارآمدي، تفاوت، غيرت، عِرق و تلاش به او خواهد داد

به مناسبت هفته بسيج، حجت‌الاسلام ذوالنور نماينده مردم قم و رييس کميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي با کارکنان نيروگاه سيکل ترکيبي قم ديدار و گفتگو نمود.

در ابتداي اين ديدار ذوالنور ضمن تبريک هفته بسيج و ايام ورود پر برکت کريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم، از اينکه مجدداً در جمع کارکنان نيروگاه قم هست ابراز خوشحالي نمود.

ذوالنور گفت: اگر امور در مجراي طبيعي خود در جريان بوده، خوف و خطري در پيش نباشد و همه چيز عادي باشد نيازي به بسيج نيست و زماني بسيج مطرح مي‌شود که يا امور در مسير طبيعي خود به هدف نرسد و يا خطر يا تهديد جدي در پيش باشد.

وي ادامه داد: حضرت امام خميني(ره) با شناختي که از ماهيت انقلاب داشته و در مقابل شناختي که از رذالت و خباثت دشمنان انقلاب و ملت داشتند احساس نمودند که عبور از ويرانه‌هاي قبل و بعد از انقلاب و زمان انقلاب و حرکت به سوي اهداف انقلاب و باتوجه به وجود موانع طبيعي و مصنوعي که در مسير انقلاب وجود داشت، نمي‌توان اين مسير را با حالت عادي طي کرد مگر با وجود بسيج مردمي و يک حرکت جهادي و لذا از اولين اقدامات حضرت امام خميني(ره) تشکيل بسيج مستضعفين بود.

رييس کميسيون امنيت ملي مجلس گفت: بسيج يک مکتب، تفکر، خصلت و يک سازمان است و ممکن است افرادي باشند که تمام خصلت‌هاي يک بسيجي را داشته باشد اما عضو بسيج نباشد که اگر اين نفرات در سازمان بسيج قرار بگيرند و سازماني عمل کنند هم‌افزايي ايجاد خواهد شد.

اثر بخشي بسيج را ما در تمام عرصه‌ها شاهد بوده‌ايم، در تمام عرصه‌هاي انقلاب هر کجا تفکر بسيجي وارد شد شاهد تحول بوده‌ايم و فرهنگ و تفکر بسيجي به هر کس تزريق شود کارآمدي، تفاوت، غيرت، عِرق و تلاش به او خواهد داد لذا از زماني که فرهنگ بسيجي وارد عرصه‌ سازندگي شد دنيا را متحير کرد.

وي در پايان به حوادث اخير اشاره نمود و از حاضرين خواست تا با چشمي باز و با بصيرت با اينگونه مسائل برخورد کنند.

١٣:٥٨ - يکشنبه ٣ آذر ١٣٩٨ / کد خبر: ٦٣٩ / تعداد بازدید: 611
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: