چاپ
ارسال به دوست
پس از انجام بازديد مسير گاز داغ (HGP)

واحد یک گازي نيروگاه قم 13 روز قبل از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست

واحد یک گازي نيروگاه سيکل ترکيبي قم که به‌منظور بازديد مسير گاز داغ (HGP) طبق برنامه زمانبندي و با هماهنگي مرکز کنترل ديسپاچينگ ملي براي مدت 35 روز از شبکه سراسري برق خارج گردیده بود پس از انجام بازدیدهای لازم، 13 روز قبل از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست.

در اين بازديد اجزاي اتاق احتراق، نازل‌هاي سوخت، پرههاي ثابت و متحرک، ژنراتور، سيستم تحريک و همچنين تجهيزات کمکي شامل سيستم‌هاي روغنکاري و خنککن و تجهيزات ابزاردقيق مورد بازرسي گرفت.

لازم به توضیح است، اين بازديد در فواصل زماني 16 هزار ساعت، کارِ معادل انجام مي‌شود و کلیه بازدیدها و تعمیرات مربوطه، توسط متخصصان داخلی نیروگاه قم انجام شده به طوری که موفق شدند این واحد را 13 روز قبل از موعد مقرر و زودتر به مدار تولید باز گردانند تا هموطنان عزیز بتوانند از نعمت برق بهره مند شوند.

شایان ذکر است تعمیرات واحدهای نیروگاه قم در فصول سرد سال انجام می گردد و انجام این تعمیرات موجب آمادگی نیروگاه برای تولید برق مطمئن و پایدار در فصول گرم سال خواهد بود.

نيروگاه سيکل ترکيبي قم با چهار واحد گازي و دو واحد بخاري با توان توليد نامي 714 مگاوات در کيلومتر 15 جاده قم ـ اراک واقع شده است.

١٤:٢٠ - چهارشنبه ٢٣ آذر ١٤٠١ / کد خبر: ٧٩٠ / تعداد بازدید: 86
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: