چاپ
ارسال به دوست

مديرکل حفاظت محيط زيست استان از نيروگاه قم بازديد نمود

دکتر تورج همتي مديرکل حفاظت محيط زيست استان قم به همراه مديرکل دفتر فني استانداري قم از نيروگاه سيکل ترکيبي قم بازديد به عمل آوردند.

 

  مهندس عباس صابري مدير نيروگاه قم ضمن ابراز خرسندي از اين بازديد گفت: نيروگاه قم در رابطه با حفظ محيط زيست اقدامات فراواني انجام داده است که مي‌توان به ميزان مصرف بسيار پايين آب اشاره نمود که در بين نيروگاههاي سيکل ترکيبي کشور از کم مصارف ترين هاست، همچنين بازيافت پسابهاي خروجي از آب‌شيرين‌کن‌ها و تحت کنترل قراردادن فاضلاب عمومي و صنعتي و بروز‌رساني سيستم تصفيه فاضلاب صنعتي، اولين نيروگاه در سطح كشور در نصب آناليزور آنلاين براي دود خروجي اگزوز واحدها را برشمرد.

  مهندس صابري در ادامه گفت: مديران نيروگاه حفظ و رعايت جنبه ها و شاخص هاي محيط زيستي را همواره به عنوان يکي از وظايف اصلي و مهم سازمان شناخته و تعريف کرده و با حساسيت بالا جهت رعايت جنبه ها و شاخص هاي آن اقدام نموده اند، در همين خصوص باتوجه به اقليم شهر قم، جهت ايجاد، حفظ و گسترش فضاي سبز نيروگاه قم اقدامات گسترده‌اي انجام داده اند.

  در ادامه، دکتر تورج همتي مديرکل حفاظت محيط زيست استان قم، ضمن تبريک اعياد شعبانيه و روز کارگر گفت: با توجه به کمبود منابع آب،‌ نيروگاه قم بايستي توجه ويژه‌اي به مصرف آب داشته باشد.

  دکتر همتي افزود: علمي در محيط زيست مطرح است به نام اکولوژي صنعتي يعني چگونه بتوانيم از منابع استفاده بهينه انجام دهيم و تأثيرات منفي سيستم‌هاي صنعتي در محيط زيست را به کمترين حد خود برسانيم.

   مديرکل محيط زيست استان قم، استفاده از سوخت پاک، برگزاري دوره‌هاي زيست محيطي براي کارکنان، رصد آنلاين گازهاي خروجي و توسعه فضاي سبز با گياهاني که با شرايط آب و هوايي استان قم سازگار باشند را از روش‌هاي حفظ محيط زيست توسط نيروگاه سيکل ترکيبي قم برشمرد.

 

 

١٢:١٠ - يکشنبه ١٦ ارديبهشت ١٣٩٧ / کد خبر: ٥٣٢ / تعداد بازدید: 584
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: